Szkoła Ochrony i Inżynierii Środowiska im. Walerego Goetla

Z Historia AGH
Szkoła Ochrony i Inżynierii Środowiska im. Walerego Goetla
Rok założenia 1992


Pochodzi od -
Przekształcony na:

Na wniosek Dziekanów Wydziałów: Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, Górniczego, Inżynierii Mechanicznej i Robotyki oraz Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, Senat AGH na posiedzeniu w dniu 25 czerwca 1992 r., przyjął uchwałę powołującą Szkołę Ochrony i Inżynierii Środowiska im. Walerego Goetla, jednocześnie zatwierdzając Zasady Działania Szkoły.

Organami Szkoły są: Rada Programowa Szkoły i Kierownictwo Szkoły.

Zarządzeniem nr 10, Rektora AGH prof. dr hab. inż. Jana Janowskiego z dnia 21 września 1992 r., powołano pierwszą Radę Programową Szkoły na okres od dnia 1 października 1992 r. do dnia 30 września 1996 r.

Szkoła Ochrony i Inżynierii Środowiska im. Walerego Goetla otrzymała status jednostki pozawydziałowej.

Zrzesza na zasadzie dobrowolności, wydziały i jednostki pozawydziałowe, które zainteresowane są propagowaniem w nauce i dydaktyce nowocześnie rozumianej ochrony środowiska człowieka. Szkoła pielęgnuje tradycje ochrony przyrody i środowiska, rozwijane w Uczelni przez prekursorów nowoczesnej edukacji ekologicznej, profesorów Walerego Goetla i Tadeusza Skawinę.

Zarządzeniem nr 76, Rektora prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki z dnia 25 listopada 2019 r., od dnia 1 października 2019 r. Szkoła Ochrony i Inżynierii Środowiska im. Walerego Goetla otrzymała status "jednostki pomocniczej w likwidacji". Od dnia 1 stycznia 2020 r. Szkoła Ochrony i Inżynierii Środowiska im. Walerego Goetla staje się jednostką wewnętrzną Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki.

Kierownicy

 FunkcjaRok odRok do
Józef GęgaKierownik19922000
Włodzimierz Piotr KowalskiKierownik20002014

Osoby związane ze szkołą

Józef Gęga, Włodzimierz Piotr Kowalski

Bibliografia

Książki

  • Banaś M. [et al.]: XXV lat Szkoły Ochrony i Inżynierii Środowiska im. Walerego Goetla. Red. tomu: M. Banaś. Kraków 2017

Artykuły

Inne

Źródła (w układzie chronologicznym)

stan na dzień 27.07.2020